تبلیغات
BoOoOoOmB - جدول میزان جریمه های جدید راهنمایی و رانندگی

بمب دانلود | آهنگ فیلم نرم افزار عکس اخبار عکس

جدول میزان جریمه های جدید راهنمایی و رانندگی

نویسنده :Saman Aliance
تاریخ:شنبه 3 دی 1390-08:30 ب.ظعبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان نرخ گزارشی گردیده است
البرز: قانون جدید راهنمایی و رانندگی با اصلاحیه نهایی از امروز ، اول دی سال جاری به مرحله اجرا در می‌‌آید و چندی پیش جدول تخلفات و جرایم مرتبت با آن منتشر شد.

به گزارش البرز در این تقسیم‌بندی میزان جرایم صادر شده برای رانندگان متخلف به نسبت  سه جدول طرح‌ریزی شده است که جدول ( الف ) شامل کلان‌شهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین شهری و مناطق آزاد تجاری - صنعتی است. جدول ( ب ) شامل دیگر شهرها و نهایتاً جدول ( ج) شامل روستاها و راه‌های روستایی است.

بقیه در ادامه مطلب...

بر اساس جدول اعلام شده، رانندگانی که در حالت مستی و یا در شرایطی که داروهای روانگردان یا افیونی از سوی مورد مصرف قرار داده‌اند و مبادرت به رانندگی می‌کنند بر اساس جدول ( الف)200 هزار تومان، جدول (ب )200 هزار تومان و نهایتاً در جدول (ج) 200 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

انجام هر گونه حرکات نمایشی مانند دور زدن در جا و یا حرکت موتور سیکلت بر روی یک چرخ بر اساس جدول الف 100 هزار تومان بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان جریمه برای فرد خاطی منظور خواهد شد.

تجاوز از سرعت مجاز (بیش از 50 کیلومتر در ساعت) بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

جریمه سبقت غیر مجاز در راه‌های ۲ طرفه بر اساس جدول الف 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان است.

عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان نرخ گزارشی گردیده است.
 
حرکت به طور مارپیچ بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

جریمه حرکت با دنده عقب در آزاد راه‌ها و بزرگراه‌ها بر اساس جدول (الف) 100 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 90 هزار تومان است.

تجاوز از سرعت مجاز بیش از 30 تا 50 کیلومتر در ساعت بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

عبور از محل ممنوع (ورود ممنوع) بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 30 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 10 هزار تومان جریمه گذاری شده.

جریمه تجاوز به چپ از محور راه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 20 هزار تومان است.

عبور وسائل نقلیه از پیاده رو بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 30 و بر اساس جدول (ج) 10 هزار تومان  مشمول جریمه می‌شود.

جریمه دور زدن در محل ممنوع بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 40 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 20 هزار تومان است.

استفاده از تلفن همراه و یا وسائل ارتباطی مشابه در حین رانندگی در سرعت بالای 60 کیلومتر بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و (ج) 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نقص فنی مقصر یا یا نقص در سامانه روشنایی در شب بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 40 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 30 هزار تومان جریمه لحاظ گردیده است.

رانندگی با وسائل نقلیه عمومی بیش از سرعت مجاز بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان جریمه دارد.

عدم توجه به فرمان ایست یا پرچم مراقبین عبور و مرور محصلین یا پلیست مدرسه بر اساس جدول (الف) 50 هزار، بر اساس جدول (ب) 40 هزار تومان و بر اساس جدول (ج) 30 هزار تومان جریمه‌ای است که برای این نوع تخلف منظور گردیده است.

عدم رعایت مقررات حمل بار  بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان مشمول جریمه می‌شود.

جریمه عدم رعایت حق تقدم عبور بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

جریمه نصب پلاک‌های متفرقه یا تغییر استاندارد پلاک وسیله نقلیه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، و جدول (ب) 50 هزار تومان و جدول (ج) 50 هزار تومان می‌باشد.

در آغوش داشتن اطفال در حین رانندگی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 40 هزار تومان مشمول جریمه می‌شود.

حمل تیرآهن، ورق‌های فلزی و امثال آن بدون رعایت شرایط ایمنی و مقررات مربوطه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان جریمه دارد.

جریمه هر گونه دخالت و دستکاری در دستگاه سرعت نگار و موقعیت یاب الکترونیکی در وسائل نقلیه عمومی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 50 هزار تومان و جدول (ج) 50 هزار تومان است.

جریمه توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 20 هزار تومان است.

عبور کامیون و اتوبوس در خط سرعت بزرگراه‌ها و آزادراه‌های دارای بیش از دو خط عبور در هر سمت بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان و جدول (ب) 40 هزار تومان می‌باشد،

استفاده از نور افکن یا چراغ دارای نور خیره کننده چراغ‌های الوان، اضافی و داشتن نور سفید در عقب و نور قرمز در جلو وسیله نقلیه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، بر اساس جدول (ب)40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان مشمول جریمه می‌شود.

جریمه نصب هر گروه تجهیزات اضافی بر روی بدنه یا چرخ‌ها که از سطح بیرونی وسیله نقلیه تجاوز کند بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان است.

توقف و سد معبر در سطح یا حریم تقاطع‌ها و میادین یا سطوح شطرنجی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان و جدول (ب) 40 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

جریمه تصادف ناشی از عدم توجه به جلو یا عدم فاصله طولی و عرضی یا وسیله نقلیه جلویی و یا جانبی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب)40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان است.

عدم اعلام نشانی محل سکونت جدید مالک وسیله نقلیه در مهلت تعیین شده از تاریخ دقیق محل سکوت به اداره راهنمایی و رانندگی بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 20 هزار تومان جریمه‌ایست که برای این بخش لحاظ شده است.

جریمه سبقت از سمت راست وسیله نقلیه دیگر در راه‌ها (که در هر طرف رفت و برگشت فقط یک خط عبوری وجود دارد) و یا با استفاده از شانه راه بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان بر اساس جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان است.

استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشین قابل تشخیص نباشند بر اساس جدول (الف) 50 هزار تومان و جدول (ب) 30 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

نریمه داشتن پلاک جلو، عقب یا نخوانا بودن آن بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 40 هزار تومان و جدول (ج) 40 هزار تومان است.

جریمه حرکت نکردن وسائل نقلیه بین دو خط یا تغییر خط حرکت بدون رعایت مقررات مربوطه در معابر خط کشی شده بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار تومان و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

توقف در محل ایستادن ممنوع (توقف مطلقا ممنوع) بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار تومان و جدول (ج) 10 هزار تومان  جریمه در نظر گرفته شده این بخش محسوب می‌شود.

جریمه توقف وسائل نقلیه در پیاده رو بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

سوار و پیاده کردن مسافر یا سرنشین در محل‌های غیر مجاز یا به نحوی که موجب اخلال در عبور و مرور گردد بر اساس جدول (الف) 40 هزار تومان، بر اساس جدول (ب) 20 هزار تومان و جدول (ج) 10 هزار تومان جریمه دارد.

جریمه عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راننده و سرنشین موتور سیلکت در حین رانندگی بر اساس جدول (الف) 30 هزار تومان، جدول (ب) 30 هزار تومان و جدول (ج) 30 هزار تومان است.

عدم استفاده از کمر‌بندی ایمنی توسط رانننده یا سرنشینان وسیله نقلیه در حال حرکت بر اساس جدول (الف) 30 هزار تومان، جدول (ب) 20 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان  جریمه را شامل می‌شود.

جریمه خودداری از کنار بردن وسائل نقلیه قابل حرکت که به علت تصادف منجر به خسارت یا نقص فنی و یا علل دیگر در سطح سوار رو متوقف شده است بر اساس جدول (الف) 30 هزار، جدول (ب) 20 هزار تومان و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

جریمه استفاده از تلفن همراه یا وسائل ارتباطی مشابه در حین رانندگی در سرعت کمتر از 60 کیلومتر بر اساس جدول (الف) 30 هزارتومان، جدول (ب) 20 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

جریمه توقف دوبله در معابر بر اساس جدول بر اساس جدول (الف) 30 هزارتومان، جدول (ب) 20 هزار و جدول (ج) 10 هزار تومان است.

همچنین بر اساس بند " د " ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب همزمان دو فقره تخلف از نوع انجام هرگونه حرکت نمایشی، تجاوز از سرعت غیر مجاز، عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی و نهایتا حرکت به صورت مارپیچ همزمان با یکدیگر به وقوع بپیوندد  علاوه بر صدور قبض جریمه وسیله نقلیه به مدت 72 ساعت متوقف خواهد شد.

تأکید بر این موضوع ضروری است که بر اساس بند " ب " ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب تخلف رانندگی در حالت مستی و استفاده از روانگردان‌ها علاوه بر صدور قبض جریمه موجبات ضبط گواهینامه به مدت شش ماه فراهم خواهد آمد و راننده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
نظرات بینندگان:
از این به بعد مردم دست به نقد می شوند
سلام مثلا یكی كار پیدا نمیكنه و با ماشین یه لقمه نون در میاره 2 یا 3 بار جریمه بشه بعد پولم نداشته باشه پرداخت كنه بعدشم جریمش دوبرابر بشه باید چیكار كنه ؟
زندگیشو بفروشه
دزدی كنه
خانوادشو به تن فروشی اجبار كنه
یا آدم بكشه كه بیاد جریمه های به این سنگینی رو پرداخت كنه
بازهم افزایش فشار مالی پس آموزش فرهنگ سازی ارتقای ایمنی خودروها بهبود وضعیت جاده هاو........چی می شه با این وضعیت دیگه اصلا" نمی شه از ماشین استفاده كرداول افزایش قیمت سوخت دوم افزایش هزینه بیمه وحالا هم نوبت جرایم خداخودش كمك كنه
کی می خواهد این همه ماشین را که وسط خط می روند جریمه کند>>>>>؟؟؟؟؟؟
مباركه
باز هم کم درآمدها شکنجه میشوند
ماهی 100 پول بنزین هزینه بیمه بالا جریمه هم كه بالا /اصلا ماشین ها رو بفروشیم با الاغ بریم چطوره /
سلام
جریمه بالا درست آیا به فکر ضریب امنیت و جلوگیری ازتصادفات منجر به فوت بدلیل استاندارد نبودن خودروهای داخلی هستید
سلام
جریمه بالا درست آیا به فکر ضریب امنیت و جلوگیری ازتصادفات منجر به فوت بدلیل استاندارد نبودن خودروهای داخلی هستید
من کارم با حمل نقل عمومی هست فقط این جریمه بار باعث میشه اختلال در حمل کالاهای خیلی از فروشگاه ها بشه که سریع به کالاهاشون احتیاج دارن
کار و کاسبی پلیس ها خوب میشه قبلا کم از مردم میگرفتن که الان تکمیل میشه
دستشون درد نکنه خلاف نکنن هرکی از راه می رسه میره سه چهار تا گاو و گوسفندشو میفروشه میاد ماشین می خره بعدشم میاد میرینن تو خیابونای شهررا با این رانندگیشون
وقتی همه جای مسیر توقف ممنوع است و پارکینگ عمومی هم نیست شما هم مجبوری از ماشین استفاده کنی جریمه سنگین چه توجیهی دارد؟
من خودم ماشین اسپرت دارم بخاطر اینکه رسیدم مراعات میکنمو و بخاطر خوابیده بودن آروم میرم اما مامور ا چندبار گرفتن ماشین بلندش کردم خلاف زیاد کردم به غیر از ایران هیچ کشور دنیایی به ماشین اسپرت گیر نمیده .
متاسفانه باز هم مردم باید هزینه عدم استاندارد نبودن جاده ها وامنیت بسیار پایین خودروها رو با جریمه بالایی كه هیچ تناسبی با حقوق دریافتی مردم نداره بدن.متاسفم از این مدیریت.درقسمتی ازمیدان شهدای كازرون سالها كارت پارك ارائه میشد دو ماهی است كه تبدیل به ایستگاه اتوبوس شده البته آن مكان از نظر ظاهری هیچ تغییری نكرده فقط بین درختها كه اصلا معلوم نیست تابلو ایستگاه اتوبوس نصب شده ومنبع درآمدی شده برای ناجا چون همه ماشینها روزانه توقف میكنن وجریمه دریافت میكنن.این هم ازخدمت رسانی به ملت شهید پرور.
واقعا متاسفم فقط فشار به قشر ضعیف میاد
چرا همه اینقدر بدبین هستن!
تمامی كارشناسان دست به دست هم دادن و تفكر میكنند!؟ نه ،جینگیله آلیسا بازی می كنند.
مگه تا حالاش بد بوده !!؟
همه چی آرومه مردمم خوابیدن .......
فكر كن با این تفكرات كارشناسی ایكه میخواد اتفاق بیافته، حتما تمام مشكلاتمون حل میشه.
مبارك باشه!
با تشکر از پلیس محترم بخاطر بالا بردن نرخ جریمه !!!!!
ایکاش قبل از اجرای یکسری قوانین اطلاعاتی هم از شهرهای مختلف کشور کسب می کردند
در شهری مثل خرم آباد لرستان که :
-از وجود اتومبیل در حال انفجار است
-بی توجهی مسئولین به خیابانها زبانزد می باشد
-تمامی خیابانها (95%) یکطرفه است
-صاحبین مراکز خرید به اختیار خود (و یا با زد وبند) پاساژ بدون پارکینگ می سازند
-پارکینگ عمومی ندارد(اختصاص فضای سبز پارک شهر پارکینگ محسوب نمی شود)
شما بفرمائید که آیا قانون منصفانه است یا خیر ؟
به امید روزی که مسئولین مقداری هم به فکر رفاه مردم باشند

نوع مطلب : اخبار